Teknokent Logo
resimler
resimler
resimler
resimler
adres ayiraci

Teknokent nedir?

Teknokentler bilim ile üretimin buluştuğu yerlerdir. Ticari başarı sağlayacak yenilik ortaya çıkarma amacında olan şirketler Teknokent bölgelerinde yer alarak çeşitli avantajlarla Araştırma ve Geliştirme çalışmaları yaparlar.


Göller Bölgesi Teknokenti

2004 yılında kurulmuştur. Bölgenin kaynaklarını ve bilimsel gücünü harekete geçirmek, ulusal ekonomiye sosyal, akademik, ekonomik değerler kazandırmak amacındadır.


Göller Bölgesi Teknokentinde biz de yer almalı mıyız?

Üretime ve yeniliğe dönüşebilecek bilgi ve becerilere sahipseniz neden olmasın? Üstelik Göller Bölgesi Teknokenti Türkiye'de birçok teknokentin sahip olmadığı bazı çok önemli avantajlara sahiptir. Örneğin Bölge içinde yer alan KOSGEB'ten yeni kuracağınız şirketiniz için hibe desteği alabilir, çalışmalarınız için 3 yıl sonra geri ödemesi başlayacak kredi desteğinden faydalanabilir ya da doğrudan G.B.Teknokenti ile çalışarak Türkiye'nin en düşük kira bedelleriyle büronuza yerleşebilirsiniz.


Kimler Teknokentte yer alabilir?

Bir Araştırma ve Geliştirme projesi olan herkes Teknokentte yer alabilir. Bunun için bir şirketiniz olması gereklidir. Akademisyen iseniz merak etmeyin, 4691 sayılı Kanunla Öğretim elemanları da Teknokent Bölgesinde şirket kurup ortak olabilmekte ve yönetiminde görev alabilmektedir.


Göller Bölgesi Teknokentinde yer almak istiyorum!

Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Eğer şirket kurulumu için hibe desteği ve sonraki çalışmalarınız için sıfır faizli kredi desteği almak isterseniz başvurunuzu KOSGEB üzerinden yapın. İşlemleriniz sonuçlandığında şirketiniz Teknokent Bölgesinin tüm avantajlarından faydalanabilecektir. KOSGEB desteğini düşünmüyorsanız ön başvuru formumuzu doldurun ve bize ulaştırın. En geç 1 hafta içinde sizi kalan işlemler hakkında bilgilendireceğiz.


Ayrıntılı bilgilere nereden ulaşabilirim?

Sayfanın en üstündeki bağlantılarımızı takip edin. Girişimcilerin ulaşmak isteyebileceği tüm bilgileri anlaşılır bir anlatım tarzı ile sizin için derledik. Böylece en kolay yoldan önünüzdeki fırsatları görebilecek ve hangilerinden faydalanmak istediğinize karar verebileceksiniz. Aklınızda başka soru kalırsa her sayfanın en altında bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşın. Yenilikçi fikirlerinizin üretime dönüşmesini destekleme konusunda elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.


adres ayiraci

Süleyman Demirel Üniversitesi, Batı Yerleşkesi Teknokent Binası 32260 Isparta/Türkiye

Tel: +90 246 2111664, Fax: +90 246 2111729,